Мобилни рентген, клинична лаборатория и ехограф са доставени вече в Девин, съобщи д-р Красимир Събев, управител на новоучреденото дъщерно дружество на смолянската болница „Девин Мед" ЕООД и кандидат за народен представител от ГЕРБ.

„Това беше по-трудният път, но ние с д-р Даниела Дариткова го извървяхме и апаратурата е факт. Министърът на здравеопазването обеща да осигури тази техника и си изпълни думата. Тя е вече в двора на болницата в Девин", каза д-р Събев.

„Осигурено е финансирането за още един кабинет към спешната помощ от държавата. Въпрос на техническа договореност е през къде ще минат парите. Директорът на Регионалния център по здравеопазването д-р Мими Кубатева ще прецени дали да сключи договор с ЦСМП или с МБАЛ - Смолян, за да функционира този кабинет и мобилната апаратура. Има достатъчно хора на място, които могат да работят с нея. При мен са молбите за клиничен лаборант, за рентгенов лаборант. Техническите подробности са в процес на договорка. За да не губим повече време, тези лаборатории трябва да заработят в най-скоро време. Надявам се още от 1 май да заработи", обясни медикът.

 

Купуването и продаването на гласове е престъпление

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

2 comments so far,Add yours

  1. Ама да не фалира пак болницата, че миналия път нали помните как фалира заради апарата за разбиване на камъни в бъбреците

    ОтговорИзтриване
  2. Апарат за разбиване на камъни в Девин ИЗОБЩО не е доставян! Ако документите показват друго това е работа на компетентните органи!

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I