В Смолян се проведе „Празник на единението и Земята", на който бяха представени кандидати за народни представители на Коалиция „Горда България". Гости на празника бяха съпредседателите на Коалицията - Слави Бинев и Явор Джиджев, проф. Боян Дуранкев, водач на листата на Коалицията в София, номиниран от протестиращите студенти за министър-председател. Специален гост бе евродепутатът Яцек Влосович, полски сенатор и ковчежник в групата на „Европа на свободата и демокрацията" в Европейския парламент.

Празникът започна с химна на Родопите „Бела съм, бела юначе" в изпълнение на автентичен гайдарски състав. Съпредседателят на Коалицията Слави Бинев заяви, че на изборите всички родопчани трябва да извадят „копие" №36 , с което да се „прониже този змей, който ни трови". Според Бинев многобройните създадени партии целят да разделят народа."В момента битката е срещу Али Баба и 40-те разбойника с тези партии, за да разделят вота", посочи Бинев и допълни, че за първи път в българската история Коалиция „Горда България" официално се е отказала от субсидия, заради която участват тези малки партии, защото заради тези субсидии партиите са се превърнали в едни търговски дружества, но не търговци на стоки и услуги, а на влияние. „Затова ние трябва да се изправим срещу този змей, който ние създадохме и да го победим веднъж завинаги, а единственият начин за това е с бюлетина №36 за „Горда България", за да могат да са горди и нашите деца", каза още Слави Бинев. От трибуната Бинев обеща Коалицията да подкрепи отварянето на пътя между Република България и Република Гърция, който е асфалтиран от българска страна до граничната бразда, но на територията на Република Гърция е петокласен път.

Явор Джиджев -съпредседател на коалиция „Горда България" изрази възмущението си от лошото състояние на пътя Асеновград-Смолян. От сцената Джиджев попита как е възможно при такава природа и красиви места, които привличат туристи от цял свят да се допусне такова прекрасно място да бъде с такава инфраструктура. „Днес с водача на листата на Коалицията в Смолян Ефрем Моллом слагаме начало на една традиция, която ще накара хората да са по-добри и човечни и ще сменим езика на омразата с езика на любовта", заяви Джиджев. Водачът на листата на „Горда България" в Смолян Ефрем Моллов представи кандидатите за депутати от Коалицията и „Планът за развитие на Родопите". Моллов заяви пред родопчани, че представителите на" Горда България" в Смолян от гражданската квота не са партийно обвързани и ще работят за просперитета на България. „Ние сме хора, които са обикновени, работят в планината, изкарват прехраната за семействата си тук. Не искаме много неща, а само такива, които са важни за оцеляването на родопчани", посочи Моллов и допълни, че в Родопите трябва да има инвестиции, да се премахне изолацията от инфраструктурата, да се възродят традиционните производства и да се отворят пазари, на които да се изнася продукцията. „Искаме и още нещо много важно-да вкараме човещина в политиката, да вкараме родопските ценности в политиката, да забраним в парламента да има лъжа и лицемерие, кражба на обществен ресурс", каза още кандидатът за депутат. Коалиция „Горда България" се ангажира с отварянето на още два пътя, които ще отворят Родопите към Беломорието-Девин-Кавала и Доспат-Кавала. „Това са моите проекти и те ще бъдат първите проекти на КГБ, ако спечелят изборите. Единението на всички хора в обществото ще допринесат да няма глад, мизерия, плачещи хора и вересии в магазините. Вярваме, че ние сме хората, които могат да направят план за просперитета на Родопите", каза в заключение кандидатът за депутат от Коалиция „Горда България" в Смолян Ефрем Моллов.

 

Полски евродепутат: Имаме нужда от хора, които да променят цяла Източна Европа

 

Евродепутатът Яцек Влосович символично премина границата с Гърция край Рудозем, където близо 15 години граничният пункт все още не е открит. Това стана при посещението на полския евродепутат заедно със съпредседателите на Коалиция „Горда България" Слави Бинев и Явор Джиджев на границата. Освен тях в автошествието по пътя към Гърция се включиха и кандидатите за депутати от Коалицията в Смолян, начело с водача им Ефрем Моллов и жители на Рудозем.

Евродепутатът поздрави родопчани, като заяви, че за първи път посещава тази част на страната и това за него е голяма чест. При пътуването си към Родопите Яцек Влосович е попитал дали може да посети Гърция, като мине през Ксанти, но било много далеч, тогава колегите му са обяснили, че никой не направи този път, с който трябва да се съединят две европейски държави. „Мислехме преди 20 години, че когато дойде свободата, всичко ще бъде наред. Но както тук така и в Полша има много неща, които трябва да бъдат направени. Затова, ние като политици имаме нужда от хора, които могат да действат и да се справят с това", посочи полският евродепутат и допълни, че точно затова трябва да се изберат хората, които могат да променят България за добро, но не само България, а и цяла Източна Европа. Евродепутатът Яцек Влосович подкрепи отварянето на граничния пункт между Република България и Република Гърция, край Рудозем.


Купуването и продаването на гласове е престъпление

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I