Народната певица Валя Балканска се възмути от новосъздадената партия „Помак". Тя и лидерът на партията Ефрем Моллов са от Смолян, което още повече я разгневи. „В този наш хубав град не виждам къде му е мястото на това нещо", каза тя в предаването „Събуди се" по Нова телевизия. „Светите Кирил и Методий азбуката като са правили, дали са смятали че ще има такава партия – помаци?", попита тя.
„Не виждам този човек, на който са му вкарали някакви скакалци в главата, че има някаква помашка партия", заяви „космическият глас". На твърденията, че помаците говорят различен език, тя отвърна: „Българите къде са, като говорят същия език. Това е родопски диалект, старобългарски език".
Валя Балканска, която е набедена за помакиня, е категорична, че се чувства българка. „Аз тъпча българска земя, ям български хляб", каза тя и продължи да заяжда Моллов: „Сигурно някой му брои паричките и той намира надмощие над това нещо и не се осъзнава. Кой е разделен, за да го обединяват? Заради една бълха, един юрган няма да делим. Заради един човек не вярвам, че хората ще постъпят неразумно".
По отношение на искането за извинение за Възродителния процес певицата беше категорична: „За 500 години робство кой ще ни се извини, Баташкото клане кой ще ни се извини?".
„Аз от 13-14 годишна съм се осъзнала, че тъпча българска земя", каза Балканска, която не е родена християнка, а приема християнството по-късно. Тя сподели, че всички в семейството й и в семейството на мъжа й са били с български имена и самосъзнание. Балканска призова българите мюсюлмани „да не се поддават на такива безумия, защото ние сме хора на тази земя и ще си отидем от тази земя, а ще страдат назад нашите деца".
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

6 comments so far,Add yours

  1. Валя да си гледа работата.Щом в домът и е пълно с икони значи си е сменила вярата.Това е нейно право .Няма право да ни натрапва своето виждане за религия ...Ай сектир

    ОтговорИзтриване
  2. Помаци има и ще продължава да има на високи позиции в управлението на България. Но тях ги наложиха ДПС, а не Ефрем Моллов. Дори заместник председателя на БЪЛГАРСКИЯ парламент проф.АлиОсман Имамов е ПОМАК.

    ОтговорИзтриване
  3. Осъзнала се била на 12-13 годишна възраст и станала християнка. А сега тя е е историчка. Браво на тази чисто новичка булгарка

    ОтговорИзтриване
  4. Валя е пример как се е приел Исляма, апосле християнството за два кубика дърва.Виж сестра Христина и отчето Саръв намазаха повече.Четете в Дойче Веле "Между глада и кръста" И тъй като Валя не може вече да пее се препитава от попска милостиня.

    ОтговорИзтриване
  5. продажни глупаци.Валя балканска се е осъзнала от къде й идва рода и се ориентирала както много други помаци,за разлика от вас псуващите продажни и долни турски помияри-за вас и моллофффф ритник в гъза та чак на сирийската граница да се плюнчите там-тъпанари и мизерници гнусни

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I