Нови около 30 работници ще бъдат назначени в рамките на следващия месец във възобновилия работа рудник "Върба-Батанци", където в момента вече работят около 130 човека. Това съобщи Сергей Атанасов, изпълнителен директор на "ГОРУБСО - Мадан", която е собственик на мината.
След като добивът от "Върба-Батанци" бе възстановен след 15-годишно прекъсване, за миналия месец са били изкопани 2.5 хил. тона оловно-цинкова руда. Очаква се за август добивът да нарасне с още 1000 тона. До края на годината в мината ще работят 180-190 човека, а добивът ще достигне 7-8 хил. тона на месец. 24smolian.com
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

2 comments so far,Add yours

  1. am kolko pari shedae zaplatasa bre?

    ОтговорИзтриване
  2. Юруш, мераклиите за работа чакат на опашки, за да получават минимална заплата и ботуши, които се късат за 15 дена. Все по зле става в мината, ама то със старите авери на гаджев няма как да се подобри управлението.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I