Зелена мухоморка уби 60-годишен мъж от златоградското село Старцево. Любомир Кехайов брал от гъбите в началото на миналата седмица. В четвъртък той бил приет в болницата в Смолян в много тежко състояние. Лекарите се борили три дни за живота му, но в крайна сметка родопчанинът издъхнал вследствие на силните токсини. Според специалистите отравянето било причинено именно от опасната гъба.
Това е вторият подобен случай. През август лекарите спасиха 65-годишен мъж.
По принцип хората, които не разпознават гъбите, не бива в никакъв случай да берат и да ги поднасят за консумация. Семейството е имало голям късмет, защото е отказало да яде", заяви началникът на отделението по "Анестезиология и интензивно лечение" в смолянската болница д-р Ангел Каръшев, цитиран от БНР.
24smolian.com
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I