Чепеларе-Соколовци, Средногорци–Мадан и Пампорово–Смолян са пътните участъци с най-висока концентрация на ПТП в Смолянско. Това сочи протоколът на Областното пътно управление, който беше разгледан на заседание на Комисията по безопасност на движението към Областната администрация. Неблагоприятните условия за пътни инциденти в тези отсечки се дължат най-вече на несъобразената скорост с ограничената видимост.
Старши комисар Николай Димов – директор на ОД МВР-Смолян, констатира, че за разлика от криминалната престъпност, която в област Смолян е най-ниска за страната, статистиката относно пътно-транспортните произшествия не е същата и за региона те са съществен проблем, независимо от подобряване състоянието на пътната мрежа и предприетите предпазни мерки. Той подчерта, че органите на реда се затрудняват със справянето с проблема поради липсата на добросъвестна гражданска подкрепа и отговорност от страна на участниците в движението. В тази връзка комисар Димов призова гражданите да алармират навременно съответните органи при забелязване на нарушение, а не след случване на инцидент, когато вече последствията са непредотвратими.
Кметовете и представителите на общините в региона докладваха за състоянието на общинската пътна мрежа. Като основни проблеми изтъкнаха необходимостта от рехабилитация на третостепенни пътни участъци до малки населени места и обновяване на пътна маркировка.
Заместник-областният управител Андриян Петров обобщи набелязаните проблеми, свързани с хоризонталната и вертикална маркировка, която трябва да бъде възобновена там, където е необходимо. Той призова за подобряване комуникацията между кметовете на населени места с органите на ОД МВР-Смолян във връзка с пътната безопасност и навременно алармиране при наличие на нередности. Сред другите отбелязани мерки за повишаване нивото на пътна безопасност са поставянето на предпазни мантинели и надигнати пешеходни пътеки там, където е необходимо. Във връзка с това, Петров призова представителите на общините да направят своите конкретни предложения къде те да бъдат поставени, за да могат областният управител и ОПУ да направят необходимото това да се случи.
Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I