Български състави от различни фолклорни области и около 120 танцьори от Украйна, Молдова и Сърбия пристигат на танцовия фестивал в неравноделни ритми „Веселие в Чепеларе- празник на хората". Очаква се на сцената на пл. „Олимпийски" да се изявяват близо 300 танцьори от 15 фолклорни състави от страната и чужбина.  Празничните ритми ще се вихрят през целия ден в центъра на родопския град. Празникът на хората е акцент в програмата на Майските културни и спортни прояви в Чепеларе.
На 13 май в Музея на родопския карст предстои откриване на изложбата „Екзотичен свят", представяща най-отровните змии в света. Кулминацията на Майските тържества е на 24 май, когато е предвидено шествие на ученици, учители и културни дейци. Общината ще връчи награди на изтъкнати просветни, културни и самодейни дейци по повод Деня на българската просвета.

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I