Над 150 старта на ден и битка за рекорден награден фонд – това ще се случи през уикенда на конната база край село Царацово.
Собственикът на доказаната и наложила се през годините като марка №1 майонеза "Краси" - Димитър Консулов, осигури нечуван награден фонд за задаващия се конен турнир. Селото край Пловдив ще посрещне състезанието по прескачане на препятствия за Купа "Краси" и Купа "Хисар".
Арена на събитието ще бъде конна база "Фригопан", а сумата, която ще се разпределя между участниците и призьорите е 16 700 лева, 12 400 лева от тях са осигурени от Консулов.
„Конете и ездата учат всички на истинска любов, трудолюбие чрез грижи, отдаденост, коректно отношение и най-вече на активност сред природата. Благоприятното въздействие на общуването с конете се изразява като разтоварващ и оздравителен ефект, ездата е от спортовете с най-комплексно натоварване. А досегът с благородните животни поразява и обогатява“, коментира Димитър Консулов.
Димитър Ангелчев, който стопанисва конната база съобщи, че се очакват между 150 и 200 старта на ден. Точната бройка ще стане ясна в петък, когато изтича срокът за записване на участници в надпреварата.
Ангелчев разкри, че е доволен от факта, че марката „Майонеза "Краси", чрез своя собственик, застава зад състезанието и прави, така че то да се превърне в конкурентно и чакано от мнозина.
"Конният спорт възпитава любов към животните и дисциплина. Малко хора са наясно, че ездата и конете правят, така че децата много по-лесно да преминават през сполетели ги трагедии. Например - загуба на родител. Заниманието с конен спорт прави възможно детето да се абстрахира от семейната трагедия и да не се вглъбява в нея. Изключително важно е да се знае и, че ездата е незаменима рехабилитация за болни дечица", отбеляза Ангелчев.
Конният спорт е единственият, в който мъжете и жените се състезават заедно и се конкурират. „Тандемът между човек и кон е най-важното нещо, което обаче се постига много трудно. Може жокеят да е страхотен, но ако конят не е - то резултати няма да има. Обратното също е в сила. Това е спорт, в който се залага много и на облеклото, което е необходимо да е представително", допълни стопанинът на конната база.
Конната база в Царацово побира 800 зрители и се очаква да е пълна за турнира по прескачане на препятствия за Купа "Краси" и Купа "Хисар" на 29-30 септември.
24smolian.com
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I