24smolian.com/Общество/Криминале

Румен Гайтански-Вълка излиза на свобода под гаранция от 250 хиляди лева.

Решението е на Софийския градски съд, след като бизнесменът, приближен до Ахмед Доган, прекара два месеца зад решетките.

Припомняме, че Гайтански е задържан заради получените 150 милиона лева за придобиване на фирмата в момчилградското село Груево, който кредит не е погасил в Българската банда за развитие (ББР). 30 милиона от парите пък дал на Ахмед Доган.

Бизнесменът Румен Гайтански, по прякор „Вълка“, отново обжалва задържането си, като настоява за по-лека мярка за неотклонение. Той е обвинен като подбудител.

Бизнесменът беше задържан след като в средата на август доброволно се предаде на органите на реда. По случая обвиняеми са още бившият изпълнителен директор на ББР Стоян Мавродиев и Иван Георгиев, представител на фирмата, получила кредита.

Share To:

24rodopiavtor

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I