24smolian.com/Общество
Министерството на външните работи отчита сериозен ръст на подадените заявления за гласуване в чужбина, съобщиха от правителствената информационна служба.
Ден преди изтичане на крайния срок те са близо 44 000, като
за сравнение – при предходните избори са били малко над 30 000.
До края на месец март, след приемане на решение от ЦИК,
предстои да бъдат образувани избирателните секции извън страната със заповеди
на ръководителите на дипломатически и консулски представителства. В тази връзка
Министерството на външните работи е в интензивен диалог с българските общности
в чужбина, както и с дипломатическите ни и консулски представителства. С оглед
на последните промени в Изборния кодекс и въведените ограничения за
избирателните секции извън ЕС, се проучват възможностите за откриване на
допълнителен брой секции в самите дипломатически и консулски представителства в
страните извън ЕС, където ограничения няма.






Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I