24smolian.com/ Общество
Като тежка и критична определи ситуацията със свлачището на пътя Смолян-Пампорово депутатът от ДПС Халил Лятифов. Той притеснено констатира, че свлачището е прекъснало връзката на Родопите с останалата част на страната. И изрази притесненията си, че това свлачище може да активира и други в района, за които още няма данни.
"Област Смолян е единствената в България, която има само сухопътна връзка. Бургас и Варна имат морски, тези екстри Смолян ги няма“, констатира народният представител.
Той попита министър Иван Шишков дали проектът за трета лента на пътя Пловдив-Смолян остава в сила и ще бъде на фокуса на властта.
Шишков определи, че този въпрос е изключително важен за свързаността."Наследството не е добро не само в това, което виждаме като пътища - като състояние, но в тази невидима част, без която няма да имаме свързаност, за съжаление, сме доникъде. Пътят от Пловдив винаги седи в картата на АПИ, в главата на всеки регионален министър, но за да питаме колко пари ще струва, трябва да направим невидимата част“, отговори Иван Шишков.
Друг проблем в курорта, съобщен от Шишков - липсата на паркинги до трите лифта. Освен това като бил на място останал учуден как може хотели да са на пистите и да няма сервитут на основен водопровод.
Атидже Алиева-Вели попита какви мерки ще предприеме държавата за ремонта и поддръжката на пътя Гоце ДелчевСатовча-Доспат-Борино-Девин-Смолян.
"Ние, родопчаните, г-н министър, измерваме пътя не в километри, а в часове и това е не само заради завоите“, обърна се тя към министъра и попита дали има осигурено финансиране и кога ще започне ремонтът на пътя. “Няма да жалим пари, ще направим най-важното и най-важното технически решение. Ще направим пътя, знаем, че той е много важен. Ще има начален и краен срок, аз няма да го скрия от вас и ще гоня строителната фирма по начина, по който съм гонил строителя на интерконектора преди 4 години“, каза накрая пред депутатите Иван Шишков.
"Този свлачищен процес фокусира проблемите със свързаността на Родопите. Стана ясно, че проблемите, които седят пред парламента и изпълнителната власт, в полза на родопчани, са големи“, каза в отношението Халил Лятифов.






Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I