„С кмета на Девин, с министъра на здравеопазването и министъра на финансите имахме дълга среща по повод болницата в Девин", каза министър-председателят Марин Райков. „Ние поехме два ангажимента. Първият е да създадем два лекарски кабинета за спешна помощ и осигуряване на мобилни диспозитиви за рентген и други, за да може през следващите два месеца хората да получат медицинско обслужване", добави още премиерът. По думите му няма вариант, при който дълговете на община Девин да бъдат поети от бюджета. „Те са натрупани по начин, който ние внимателно анализирахме", каза Райков. Решението, което служебното правителство предлага, е сградата да продължи да бъде сграда на болница. „Основната цел е в летния период гражданите на Девин да получат достъп до медицинска помощ. Няма да има преместване на лечебното заведение в Смолян", заяви Райков. Министърът на финансите Калин Христов допълни, че болницата ще бъде филиал на Смолянската болница, но няма да има физическо преместване на сградата, защото да се инвестира в нова сграда, ще бъде много по-скъпо. Болницата ще се стопанисва от Министерство на здравеопазването.
Тежестите върху сградата на болницата в Девин да бъдат прехвърлени върху други обекти, които са собственост на общината. По този начин държавата ще направи всичко, за да бъде структурирана и оборудвана така, че да извършва своите функции. Това е предложението на служебното правителство, стана ясно след заседание на Министерския съвет.






Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I