Никой не търси телата на най-мистериозните самоубийци

 

Близо 4 месеца труповете на обесените мъже, които бяха открити в местност край село Загражден, стоят в моргата в Смолян. Все още никой не е потърсил телата, за които се смята, че са на двамата братя Марсел и Бранислав Колесар от Словакия. Международната поръчка, изготвена от разследващите органи в Смолян, е била изпратена на колегите им в Словакия още през месец октомври миналата година. Оттогава обаче няма никакъв резултат, съобщиха от Окръжната прокуратура в Смолян. 

Припомняме, че двата трупа, обесени в обща примка, бяха открити от овчар на 20 септември в местност край Загражден. Телата били в напреднал стадий на разложение. Според местните хора в селото, двама словаци лагерували в местността от близо месец. Те слизали през ден до населеното място, откъдето пазарували храна и алкохолни напитки. Край палатката им бяха открити множество празни бутилки от алкохол, както и тефтерче със записки на двамата. Самоличността на двамата бе установена единствено от намерените край бивака им лични документи.

Два месеца след като мистериозните трупове бяха намерени, властите в Словакия тепърва трябваше да вземат ДНК материал от роднините на двамата братя, за които се предполага, че са се самоубили в Родопите. Международните поръчки бяха изпратени през октомври от Окръжната прокуратура в Смолян към колегите им в Кошице, откъдето са братята Марсел и Бранислав Колесар. До два месеца експертизите трябва да са готови, обяви тогава говорителят на обвинението в Смолян Иван Спиров.

Скитници, туристи, сектанти - чии са двете разложени тела, които бяха открити обесени в обща примка край родопското село Загражден? Вече четвърти месец обаче няма отговор на 100 процента на този въпрос.

Припомняме, че веднага след като овчар се натъкна на смразяващата гледка на обесени мъже в обща примка, новината достигна и до медиите в Словакия. Според тамошни издания, Марсел и Бранислав Колесар са били вярващи и са посещавали в миналото евангелска църква. През лятото пък из Родопите „плъзнаха" множество „странни туристи", както ги определяха жители на малки населени места. По думите им, млади момичета и момчета обикаляли региона и се настанявали в изоставени къщи из селата, някои от тях разпъвали и палатки, а след бивакуването им оставяли купища хранителни отпадъци и празни бутилки от алкохол, твърдяха жители от крумовградските села. Пазарували в местни магазини по селата. Не говорели български, разбирали се с жестове с нашенци, разказаха тогава жители на родопски села. Местните намирали пришълците за странни, смятали ги дори и за последователи на секта, в която може би са членували и братята Колесар.

 

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I