Регионална дирекция по горите-Смолян проведе съвещание по лесозащита на горските територии в Чепеларе. Участие в мероприятието взеха лесовъди, представители на държавни, общински и частни горски структури. Те обсъждаха актуални проблеми по  защитата на горите от болести, вредители и други повреди. Експерти от Лесозащитна станция-Пловдив запознаха присъстващите със законодателството в областта на защитата на горите и основните болести, вредители и повреди характерни за горските територии в Смолянския регион. Изнесена беше презентация за практическото обслужване на модула „Лесопатологично обследване в Информационната система на  Изпълнителната агенция по горите".
„Поддържането и подобряването на здравословното състояние на горите е един от  основните приоритети на специалистите от горската дирекция в Смолян", допълниха от РДГ.  

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I