Болният от рак мъж от чепеларското село Забърдо, който писа писмо до премиера и президента, вече е без дом. Къщата на 60-годишният Стефан Шутов вече е продадена на търг заради дълг към банка, а прокуратурата започва проверка на частния съдебен изпълнител, извършил продажбата.
„Има постъпили сигнали срещу действията на ЧСИ. Разпоредена е проверка, но на този етап подборности няма да бъдат оповестени", съобщиха от Окръжната прокуратура в Смолян.
Семейството от Забърдо, чиято къща бе продадена, в момента живее в Пловдив. Четиричленната фамилия е настанена в жилището на свои роднини. В момента на Стефан Шутов се извършват изследвания като му предстоят и операции. Мъжът е с тежката диагноза „рак на дебелото черво", той е диабетик, има също и сърдечни проблеми. „Платих съответните такси и подадох жалба, за да бъде спрян търга на имота ми. Тя обаче беше предвижена до съда едва след продажбата. Така се разделяме с 3-етажна къща, чиято оценка от независим оценител е за над 20 000 лева, но бе продадена за 13 000 лв. Говорих с частния съдебен изпълнител, показах му, че съм платил таксите за жалбата до съда. Той ми отговори с думите: „Виж какво, момче, аз преценявам, аз решавам. Който пише до медиите това му се случва", заяви за 24smolian 60-годишният Стефан Шутов. Припомняме, че мъжът писа отворено писмо до премиера Борисов и президента Плевнелиев, в които описа своя случай и помоли да „бъде спасено достойнството му". Отговор от адресатите така и не се получи.
„Преди 3-4 месеца се запознахме, че има проблем между Община Смолян и консорциум, както и данни за престъпление. След като има данни за престъпление, следва да сезират прокуратурата по надлежния ред. От Общината имат съмнения по отношение на съдия изпълнителя", заявиха от Окръжния съд в Смолян.
Припомняме, че същият съдебен изпълнител започна разпродажбата на общинското имущество в полза на консорциум „Светлина". След търг бяха продадени два автомобила. Това е пътническият микробус „Фолксваген Траснпортер", за който беше обявена начална тръжна цена от 4 800 лв. Продаден е и „Ситроен Гранд Пикасо С4", за който беше обявена начална тръжна цена от 8 400 лв. Единият от купувачите вече е взел автомобила.
За микробуса ЧСИ беше обявил първоначална цена от 4 800 лв., но с думи беше изписано шест хиляди лв. От Общината посочиха, че има и други подобни несъответствия и заявиха, че ще сезират Камарата на частните съдебни изпълнители. Припомняме, че има запорирани в полза на консорциум „Светлина" и пет общински апартамента, в които живеят крайно нуждаещи социално слаби хора.
24smolian.com
ЧСИ работят с мутренски приоми,ама държавата е зад тях!
ОтговорИзтриванеMade in Bulgaristan
ОтговорИзтриване