24smolian.com/Общество

Ревниви родопчани следят съпругите си със скрити камери в домовете си. Подобни случаи са десетки, твърдят за „Родопи voice“ юристи.

„Обикновено до разкритията се стига след като бракът вече е изчерпан и всичко това стане достояние на адвокатите при развода. В други обаче, скрити устройства се поставят след като съпрузите се разделят. Просто едната страна иска да вижда постоянно какви ги върши другата, което е абсолютно нарушение на личното простраанство“, допълват запознати.

При подобен случай пък бе подаден сигнал до Агенцията за закрила на детето. Бивш съпруг видял на скрита камера в жилище как майката на детето му налага едногодишното момченце с шамари, за да го накара да спре да плаче. Разпространените кадри пък шокираха малък град в региона, намесиха се редица институции. Тогава просто никой не обърна внимание как се е стигнало до подобно разкритие – чрез тайно поставена камера в апартамента.

Подобен казус в момента е и обект на внимание в съд в региона. Жена се оплаква от домашно насилие, иска да се вземат ограничителни мерки спрямо съпруга, а само преди дни тя е разбрала, че той е поставил камера в дома им. Устройството било под секция в една от стаите. То било открито след като жената силно се усъмнила как съпругът й знае за провеждани разговори и думите, произнесени от нея. Мъжът изпращал аудиозаписи до родителите й, като твърдял „Ето, тя отново комуникира с други мъже“.

Устройството бива разкрито, а казусът е в съда.

„В ерата на технологиите, никой не е в безопасност. А като се добави и прастарата човешка черта – ревността, болезненото чувство за притежание, нещата могат да излязат извън всякакъв контрол“, посочват юристи.


 

Share To:

24rodopiavtor

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I