Специален подарък подготвя Регионален инспекторат по образованието – Смолян за училищата в областта по случай 24 май. Това е специализирана банка от тестове за проверка на знанията на учениците от I – IV клас по формата на PIRLS и PISA. Тестовете са общо 1180 и са създадени от 220 начални учители и учители предметници от Смолянска област. Целта на тестовете е да се подготвят децата за новия формат на национално външно оценяване, да се повишат професионалните компетентности на учителите, да се изготви и приложи единна рамка за критерии, анализ и оценка на резултатите в цялата област и да се осъществи приемственост в различните етапи на начално и средно образование. Общият продукт е тиражиран върху седемдесет диска, които Регионален инспекторат по образованието ще подари на всяко училище, за да може банката от тестове да се ползва от всички преподаватели.
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I