Над 1,2 млн. лв. са задълженията на община Смолян за зимно почистване към специализираните фирми за миналия сезон, обявиха от местната администрация. Все още се очакват забавените 150 000 лева от държавната субсидия, с която да се платят част от тях. Последната зима е струвала на общината 1 855 103 лева за снегопочистване и опесъчаване. Целевата субсидия от държавата пък е в размер на 648 000 лева, която сума е крайно недостатъчна за покриване нуждите на региона.

„Многократно сме поставяли този проблем на дневен ред пред различните държавни институции, но все още той не е решен. Субсидията е еднаква както за планинските райони, така и за равнинните, където почти не пада сняг", категоричен е кметът Николай Мелемов.

Община Смолян поддържа общо 460 км общинска пътна мрежа.

Share To:

24rodopi

Post A Comment:

1 comments so far,Add yours

  1. ИМА ЕДИН "ОФИЦЕР" В СМОЛЯНСКА ДИРЕКЦИЯ НА ГРАНИЧНИ ОТ С. ДРАНГОВО СЪС СЪМНИТЕЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ! КАКВО ПРАВИМ ?

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24smolian.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24smolian.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24smolian.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24smolian.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24smolian.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24smolian.comне носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I Родопи Смолян - FACEBOOK I